Czas Futsalu

Komisja Futsalu

AKTUALNOŚCI

Startują przygotowania do drugiego sezonu AFLH

Zbliżamy się do inauguracji nowego sezonu AFLH. W tym roku rozpocznie się on przed ligami KALH. Pierwsze mecze planowane są na 10-11 października.
Wszystkich dotychczasowych uczestników, a także nowych zainteresowanych zachęcamy do wysłania zgłoszenia na nasz adres e-mail.
Termin zgłoszenia i dopełnienia wszelkich formalności został ustalony na 30 września.
Koszt uczestnictwa uzależniony jest od ilości drużyn, ale będzie to podobnie jak w poprzednim sezonie iloczyn meczy do rozegrania i kwoty 50 zł.

Ostatnie mecze pierwszego sezonu AFLH

W sobotę 9 maja rozegrane zostaną 3 ostatnie mecze pierwszego sezonu AFLH. Rozgrywki zaczynamy o 9:30.

Zmiany w terminarzu

Ze względu na udział drużyny Goodrich Krosno w turnieju ich mecz w najbliższy weekend zostaje przeniesiony.
W terminarzu nastąpiły zmiany godzinowe. Prosimy o ponowne zapoznanie się z nim.

Finał sezonu AFLH

Po długiej przerwie wracają rozgrywki AFLH. Będą to jednocześnie ostatnie emocje pierwszego sezonu.
W sobotę 25 kwietnia od 9:30 rozegrane zostaną 4 spotkania, a dzień później od 17:00 ostatnie 4 pojedynki.
Szczegółowy terminarz dostępny jest w dziale 'Terminarz/Wyniki'.

Posezonowe spotkanie kapitanów

Zapraszamy kapitanów wszystkich zespołów KALH do uczestniczenia w spotkaniu, które organizujemy w piątek 20. marca o godzinie 18 w restauracji Antonio Cafe na krośnieńskim Rynku.
Podsumujemy na nim miniony sezon i omówimy wszelkie zaproponowane tematy dotyczące naszej ligi. Podczas spotkania rozlosujemy 5 biletów na sobotnie spotkania turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy w Futsalu: Finlandia - Białoruś i Włochy - Polska.

Superpuchar

W minioną niedzielę odbyło się zakończenie sezonu KALH. Z tej okazji rozegrany został turniej o superpuchar KALH z udziałem mistrza i vicemistrza pierwszej ligi oraz mistrzów lig drugiej i trzeciej. W wyniku losowania w pierwszej fazie zmierzyły się ze sobą PDS II Sklepy S z Miś 1996 Krosno i PDS Sklepy S z Ofensorem Jedlicze.

W pierwszym spotkaniu osłabiona kadrowo ekipa vicemistrza KALH zupełnie nie poradziła sobie z przeciwnikiem i przegrała bardzo wysoko 2-11 (1-6). Przewaga młodzieży z "Misia" była bezdyskusyjna od pierwszej do ostatniej minuty  spotkania.
Bramki zdobywali: Mezglewski 2, - Zajączkowski 3, Libuszewski 2, Dziok 2, Rutyna 2, Kozner, Kędra.
W drugim pojedynku gra była bardziej wyrównana i choć mistrzowie KALH od początku posiadali niewielką przewagę to Ofensor do końca ambitnie walczył i co raz wyprowadzał groźne ataki, z których 3 zakończyły się sukcesem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PDS Sklepów S 5-3 (3-1), a gole strzelali: Pelczarski 2, Pitak, Szul, Dziura (samobójcza) - Wójcik, Domański, Lenkiewicz.

W finale zmierzyły się najlepsze drużyny sezonu zasadniczego z pierwszej i drugiej ligi. Stało ono na niezłym poziomie i było bardzo wyrównane. Do przerwy tablica wynikowa wskazywała remis 2-2. Po przerwie PDS Sklepy S wyszły na dwubramkowe prowadzenie i to jakby podcięło skrzydła drugoligowcom. Dopiero bramka kontaktowa dodała energii i przywróciła wiarę w sukces drużynie Miś 1996 Krosno, ale niestety zabrakło czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu i mecz zakończył się wynikiem 4-3. Bramki zdobyli: Szul 2, Jurczak, Żywiec - Dziok, Libuszewski, Zajaczkowski. Gracze PDS Sklepów S zdobyli zatem podwójną koronę KALH, czego serdecznie gratulujemy.

Po rozstrzygnięciach turniejowych wręczone zostały puchary oraz wyróżnienia indywidualne dla najlepszych strzelców poszczególnych lig.

Walkowery w AFLH

Z powodu gry nieuprawnionego zawodnika w zespole Splastu mecze Splast- Goodrich Krosno 2-9 i Prywatni CF - Splast 1-3 zostają zweryfikowane jako walkowery. W pierwszym wypadku wynik zostaje utrzymany, a w drugim zweryfikowany na 5:0 dla Prywatnych CF.

Tabele, terminarz i statystyki AFLH

Dostępne są już na naszej stronie w dziale AFLH: tabela, terminarz i wyniki, strzelcy, kartki, samobóje oraz Regulamin.

Zachęcamy do śledzenia terminarza, statystyk i wyników oraz do zapoznania się z Regulaminem.